В електричному струмі, пропущеному через діод, електрони мають зайву енергію, а тому знаходяться у нестабільному стані, який змушує їх випромінювати кванти світла та переходити на стаціонарну орбіту з нижчим енергетичним рівнем. Так народжуються світловипромінюючі діоди.
Активна частина світлодіоду називається «чіп» або «кристал». Кожний світлодіод складається з одного або декількох чіпів, які розміщують в корпусі лампи з контактними виводами та оптичної системи (лінзи), що формує світловий струм. Колір випромінюваного світла світлодіоду залежить від хімічного складу напівпровідника.
Основні сучасні матеріали, що використовуються у чіпах світлодіодів:
|
|
Останнім часом все більшою популярності набувають SMD-світлодіоди (SMD з англійської «surface mounted devices»), вони виготовляються технологією автоматичного монтажу на поверхню друкованої плати. Надяскраві (яскравість світлодіоду вимірюється потужністю світлового потоку – Люменом) та потужні світлодіоди цього типу називаються емітерами (з англійської «emitter» - «випромінювач»). SMD-світлодіоди мають компактні розміри, вони дозволяють автоматичну пайку та розміщення на поверхні плати, без застосування ручної праці. Деякі виробники випускають спеціальні SMD-діоди, що містять у корпусі три чіпа, які випромінюють різні кольори: червоний, зелений, синій. Шляхом поєднання кольорів та експериментуючи з їх інтенсивністю можна отримати світлодіоди оптом будь-якої кольорової гами. Ще в далекому 1902 році вперше було помічено слабке світіння, що мають карбідокремнієві кристали але природу світіння в той час ніхто не міг пояснити. У 1923 році співробітник Нижегородської радіолабораторії відмітив це явище під час проведення радіотехнічних дослідів з напівпровідниковими детекторами, але інтенсивність світіння була настільки малою, що науковий світ серйозно не зацікавився цим явищем. Патент на світлодіод отримали у 1961 році Боб Б’ярд і Гаррі Пітман, працівники компанії Texas Instruments.
Перший світлодіод, що працює у видимому діапазоні, був розроблений у компанії General Electric групою дослідників на чолі із Ніком Голоняком. У 1962 році Голоняк продемонстрував науковій спільноті роботу світлодіода. Світлодіоди спочатку використовували як індикатори, поступово для них знаходили все нові і нові сфери застосування (калькулятори, цифрові годинники тощо) непомітно світлодіоди перейшли у масовий вжиток. Ще якихось 10 років тому світлодіодні лампи були великою рідкістю та дорогим задоволенням, зараз світлодіодна підсвітка є навіть у запальнички, а купити світлодіоди та замовити світлодіоди Львів можна в будь-який час, будь-яким зручним для вас способом.
Випромінювання некогерентного світла активно досліджувалось з 1960 по 1970 роки. Науковці, змінюючи межу випромінювання у сторону коротких хвиль, створили світлодіоди, що мають світло від зеленого до червоного кольору. Дослідження світлодіодів у наступні роки були направленні на збільшення ефективності випромінювання. Широкий діапазон оптичних характеристик та мініатюрні розміри забезпечили світлодіоду використання у багатьох галузях для виготовлення різноманітних світлових виробів та приборів.
Замовити якісну світлодіодну продукцію: модулі, панелі, стрічки, лампи та SMD-світлодіоди наші клієнти можуть за адресою:
Козельницька 17, Львів; за телефоном: (097) 266 24 63 або надіславши листа на електронну скриньку:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду